Rolety i żaluzje wewnętrzne

Rolety i żaluzje materiałowe VERTEX – zapraszamy do katalogu -> on-line

Rolety i żaluzje zewnętrzne – Mirola

Rolety
Najważniejszym miejscem, w którym spędzamy połowę życia jest nasz dom lub mieszkanie. Warto więc zadbać o jego bezpieczeństwo a sobie zapewnić wygodę, komfort, poczucie intymności i swobody.

Propozycją, która w pełni zaspokoi te wymagania są rolety zewnętrzne firmy MIROLA. Poniżej przedstawiamy zalety:

Bezpieczeństwo
Dzięki zabezpieczeniom oraz mocnym pancerzom rolety zdecydowanie utrudniają włamanie i chronią przed wandalizmem.

Intymność i dyskrecja
Wysokiej jakości materiały chronią przed nadmiernym nagrzewaniem i zewnętrznymi hałasami, gwarantują pełną dyskrecję i prywatność, dają poczucie intymności tworząc przyjemną atmosferę.

Termoizolacja
Pianka termoizolacyjna wypełniająca pancerz w połączeniu z warstwą powietrza powstałą pomiędzy opuszczoną roletą i oknem skutecznie chroni przed stratami ciepła w zimie a latem zapewnia przyjemny chłód wewnątrz pomieszczeń.

Trwałość
Wszystkie elementy rolety, w tym elektryczne napędy i automatyka, posiadają gwarancję nawet do 60 miesięcy, dlatego nie trzeba się martwić o naprawy i wymianę części. Ponadto chronią okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przedłużając ich żywotność.

Precyzja
Rolety są doskonale dobrane i dopasowane do najbardziej wyszukanych potrzeb, gdyż ich produkcja odbywa się na indywidualne zamówienie, po dokonaniu obmiarów i oględzin obiektu.

Wygoda
Dostępne napędy ręczne i elektryczne, zdalne sterowanie z programowaniem czasowym, automatyka zmierzchowa oraz wiatrowa i słoneczna powodują, iż użytkowanie rolet jest lekkie, łatwe i wygodne.

Bogata gama kolorów
Szeroka paleta standardowych kolorów oraz oklein drewnopodobnych, a także możliwość lakierowania proszkowego wg kolorystyki RAL pozwala dopasować kolor rolety do indywidualnych wymagań i doskonale wkomponować ją w każdą elewację.

Profesjonalizm
15 lat doświadczenia firmy w zakresie produkcji i montażu rolet to gwarancja fachowego doradztwa dla naszych klientów.

Roleta zewnętrzna składa się z następujących elementów:

  • Pancerz – składa się z lameli czyli profili aluminiowych formowanych rolkowo o grubości do 9mm wypełnionych pianką poliuretanową. Szczególny rodzaj pianki o wysokiej twardości stosowany jest w systemie „Safe”. Lamele mogą mieć wysokość 37 – 55mm. Powlekane są lakierami poliestrowymi co czyni je odpornymi na ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.
  • Kaseta rolety – zwija się do niej pancerz rolety. W zależności od wysokości stosowane są różne wielkości kaset, możliwe jest także zastosowanie różnorodnych kształtów, od tradycyjnych prostokątnych ze ścięciem po całkowicie zaokrąglone. Wszystkie dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych oraz bogatej gamie oklein drewnopodobnych.
  • Prowadnice pionowe mogą być aluminiowe lub PCV w zależności od wybranego systemu. Porusza się w nich pancerz rolety. Wyposażone są w uszczelki gumowe lub szczotkowe oraz ślizgi z tworzywa PCV, które pozwalają na niemal bezszelestne podnoszenie i opuszczanie pancerza. W systemie „Safe” prowadnice są dodatkowo wzmocnione blokadą pancerza przed wyrwaniem.
  • Wał nawojowy wyposażony jest z jednej strony w łożysko, z drugiej strony w napęd ręczny lub elektryczny.
  • Napęd rolety może być tradycyjny, ręczny z zastosowaniem zwijaczy sznurowych lub pasowych, zwijaczy korbowych, mechanizmów sprężynowych oraz komfortowy napęd elektryczny renomowanej firmy SOMFY, sterowany wyłącznikami klawiszowymi lub pilotem, z programowaniem czasowym, automatyką zmierzchową, wiatrową i słoneczną.

 

Wyposażenie dodatkowe:

  • Rygle ręczne, rygle automatyczne, blokada Click-Stop – doskonałe zabezpieczenie utrudniające podniesienie rolety z zewnątrz
  • Zamki baskwilowe na klucz – dwupunktowe zamknięcie rolety na klucz, do zastosowania przy witrynach okiennych, drzwiach itp.
  • Wieszaki do napędów elektrycznych – dodatkowe wzmocnienie przed wyłamaniem listwy końcowej, do zastosowania w napędach elektrycznych.

 

Zastosowanie
W celu sprostania wszystkim wymaganiom opracowaliśmy kompletny system rolet zewnętrznych, przeznaczonych do montażu na różnych etapach budowy lub remontu. Obejmuje on pięć następujących typów rolet:

Top